پاکدشت - شهرک صنعتی عباس آباد
شرکت صنایع امرسان

مقایسه ویژگی نوفراست و دیفراست

master1-1024×344

 نوفراست و دیفراست چیست؟

به طور کلی یخچال ها از نظر تولید برفک، به دو دسته تقسیم می شوند:

·         یخچال های نوفراست (بدون برفک)

·         یخچال های دیفراست (با برفک)

یخچال های نوفراست

نوفراست به معنی بدون برفک بوده و  از کلمه انگلیسی No Frost  برگرفته شده است . در یخچال های نوفراست یخ و یا اصطلاحا برفک  در داخل یخچال تولید نمی گردد.

در این نوع یخچال ها هوای سرد در اطراف فریزر توسط یک فن پخش شده و موجب سردی یخچال می گردد ، در وسایل سرمایشی مدرن دستگاه تبخیری در پشت قفسه های غذا تعبیه شده است که وقتی به درستی کار کند قطرهای کوچک یخ روی دیواره پشتی دیده می شوند.

اکثر یخچال های امروزی بدون برفک بوده و دارای حالت یخ زدایی می باشند. این پروسه به صورت دوره ای و هر زمان که یخچال دچار برفک شود با به کارگیری المنت های گرم کننده داخل یخچال شروع به فعالیت و آب کردن برفک می نماید.

یخچال های دیفراست

یخچال هایی که برفک می زنند در اصطلاح عمل دیفراست یا یخ زدایی را انجام  نمی دهند  لذا به  یخچال با برفک  ، دیفراست و یا یخچال معمولی معروف می باشند  . بیشتر یخچال های قدیمی دارای برفک بود و عمل یخ زدایی را انجام نمی داد ، در این نوع یخچال ها نیاز است هر چند روز یکبار عمل برفک زدایی به صورت دستی و یا با سیستم برفک گیری اتوماتیک انجام پذیرد .

برفک گیر اتوماتیک

طراحی این نوع از یخچال های دیفراست  به گونه ای صورت پذیرفته است که علاوه بر مزیت های سیستم دیفراست برفک ها به صورت اتوماتیک آب شده و از لوله خروجی وارد ظرف تبخیر روی موتور می گردد . در این قسمت آب موجود توسط گرمای کمپرسور یخچال بخار می شود.

مقایسه یخچال های دیفراست با نوفراست

·    در یخچال های نوفراست از آنجایی که برفک ها به صورت اتوماتیک آب می شوند و برفکی تولید نمی گردد لذا نیازی نیست که به صورت طولانی مدت یخچال را خاموش نمود و در نتیجه سرمای داخل یخچال از بین نرفته و برای سرد کردن مجدد فضای داخل یخچال، نیازی به فعالیت زیاد کمپرسور  نخواهد بود.

·  مزیت یخچال دیفراست نسبت به نوفراست این است که اگر در محلی زندگی می کنید که مدام برق قطع می شود  وجود برفک روی مواد  غذایی کمک می کند که سرمای ماده غذایی در طول زمان قطعی برق دیرتر از بین برود و در نتیجه ماده غذایی فاسد نشود. این مسئله به ویژه در زمانی که قصد سفر دارید و می خواهید در طول سفر، ماده غذایی منجمد بماند اهمیت بیشتری دارد.

هم اکنون به شما بستگی دارد کدام نوع از یخچال را خریداری نمایید ،  ولی در حال حاضر پیشرفت صنعت یخچال سازی به سمت یخچال های نوفراست بوده  و بیشتر یخچال هایی که ساخته می شوند از نوع بدون برفک هستند.

شرکت صنایع امرسان با جایگزینی اواپراتورهای مخفی اقدام به بهینه سازی محصولات دیفراست کرده است که  این محصولات  نیز همانند محصولات نوفراست عمل برفک زدایی را به طوراتوماتیک انجام داده و نیاز به قطع برق محصول نمی باشد .

این شرکت ، اولين يخچال فريزر كاملاً هوشمند نوفراست (سامي 46) خود را در سال 1383 با بهره‌گيري از مدرن‌ترين تكنولوژي توليد در دنيا عرضه نموده است. اين يخچال فريزر به صورت ديجيتال قابل كنترل بوده و از لحاظ بدنه و سيستم تبريد داراي توان رقابتي با كليه محصولات هم‌رديف داخلي و خارجي خود مي‌باشد