روانشناسی شخصیت

ویژگی رفتاری گروه‌های خونی

در کشورهای غربی اکثر مردم فقط در زمان اهدای خون و یا فوریت‌های پزشکی به گروه‌های خونی فکر می‌کنند. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید در ژاپن و چند کشور آسیایی، اگر از کسی درباره گروه‌های خونی بپرسید، احتمالاً او ویژگی رفتاری گروه‌های خونی را برای شما مطرح می‌کند. در فرهنگ ژاپنی اغلب مردم از نظریه تأثیر گروه خونی بر شخصیت به شدت استقبال می‌کنند، به طوری که برخی روابط اجتماعی خود را نیز بر اساس همین گفته‌ها تعیین می‌کنند. در این مقاله ویژگی رفتاری گروه‌های خونی گفته شده است اما بدانید همیشه استثنائی در مورد هر یک نظریات مطرح شده وجود دارد.

ویژگی رفتاری گروه خونی A

در افرادی با گروهی خونی A حس همکاری قوی است.
در افرادی با گروهی خونی A حس همکاری قوی است.

افراد با گروه خونی A باهوش، حساس و پرشور بوده و حس همکاری در آن‌ها بسیار قوی است. گاهی اوقات ممکن است بیش از حد در مورد موضوعات مختلف حساس باشند؛ به عنوان مثال، این افراد بسیار به آداب معاشرت و هنجارهای اجتماعی اهمیت می‌دهند. شخصیت‌های گروه خونی A در تصمیم‌گیری بسیار دقیق هستند و قبل از انجام هر کاری تمام جوانب آن را می‌سنجند. تیپ‌های شخصیتی گروه خونی A در سازمان‌دهی و تنظیم وظایف خود مهارت دارند، به طوری که از اتفاق‌های تصادفی دوری کرده و ترجیح می‌دهند همه‌ی کارها با برنامه‌ریزی پیش برود؛ شاید همین ویژگی باعث شده بسیاری از مبتلایان به اختلال وسواس فکری در این گروه قرار بگیرند.

افراد با گروه خونی A منطقی بوده و از قضاوت‌های اشتباه اجتناب می‌کنند، بنابراین بحث و گفتگو با آن‌ها می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. افرادی با این تیپ شخصیتی، به عنوان یک دوست بسیار قابل اعتماد هستند، پس می‌توانید در بسیاری از موارد به آن‌ها تکیه کنید. از دیگر ویژگی رفتاری این گروه خونی می‌توان به استرس شدید آن‌ها اشاره کرد؛ چرا که سطح هورمون کورتیزول در این افراد بالاست و به راحتی تحت فشار قرار می‌گیرند. جورج بوش، آدولف هیتلر و ریچارد نیکسون از اشخاص معروف با گروه خونی A هستند.

ویژگی رفتاری گروه خونی B

از ویژگی رفتاری گروه خونی B می‌توان به انگیزه بسیار قوی آن‌ها اشاره کرد.
از ویژگی رفتاری گروه خونی B می‌توان به انگیزه بسیار قوی آن‌ها اشاره کرد.

افراد با این گروه خونی به خاطر خلاقیتشان معروف هستند. این تیپ شخصیتی وقتی روی چیزی تمرکز می‌کنند، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا در انجام وظیفه خود بهترین باشند. با این وجود آن‌ها در انجام چند وظیفه بطور همزمان ضعیف هستند و تمام تمرکز خود را فقط بر روی کاری که فعلاً فکرشان درگیر کرده، قرار می‌دهند. از ویژگی رفتاری گروه خونی B می‌توان به انگیزه بسیار قوی آن‌ها اشاره کرد؛ به طوری که حتی اگر هدف غیر قابل تحقق باشد، آن را رها نمی‌کنند.

شور و نشاط فراوان، ماجراجویی و شخصیت برون‌گرا از رایج‌ترین ویژگی‌های رفتاری افراد با گروه خونی B به شمار می‌رود. حس کنجکاوی و شخصیت خوش‌بینانه این افراد، اطرافیان را به خود جذب می‌کند. شخصیت آن‌ها بسیار انعطاف‌پذیر بوده و هنگامی که تصمیم می‌گیرند با شما ارتباط نزدیک داشته باشند، می‌توانید روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. از افراد معروف با گروه خونی B می‌توان به لئوناردو دی کاپریو و جک نیکلسون اشاره کرد.

توانایی تمرکز می‌تواند یکی از نکات کلیدی در رسیدن به موفقیت باشد، اما در دنیای امروزه که حواس‌پرتی‌های ذهنی فقط به اندازه یک کلیک با شما فاصله دارند، متمرکز ماندن یکی از چالش‌های پیش روی شماست. خوشبختانه تمرکز شباهت زیادی با عضلات دارد؛ پس هر چه بیشتر روی آن کار کنید، می‌توانید قدرت و کارآیی آن را افزایش دهید. در مقاله زیر نکاتی مفید برای بهبود تمرکز بیان شده است:

نکات مفید برای بهبود تمرکز

ویژگی رفتاری گروه خونی AB

افراد با گروه خونی AB روحیه‌ای خوش مشرب دارند.
افراد با گروه خونی AB روحیه‌ای خوش مشرب دارند.

تیپ شخصیتی گروه خونی AB ترکیبی از ویژگی رفتاری گروه‌های خونی A و B است؛ به طوری که می‌توانند مانند گروه خونی B برون‌گرا و همچون گروه خونی A خجالتی باشند. این افراد نادرترین گروه خونی را در جهان دارند. وقتی با یک شخصیت گروه خونی AB همراه باشید، هیچ وقت لحظاتی کسل‌کننده تجربه نمی‌کنید، چرا که آن‌ها شخصیتی سرگرم کننده و مهیج دارند. کارهای کوچک شخصیت‌های گروه AB را خسته نمی‌کند، اما در کنترل استرس ضعیف هستند. AB ها محبوب و جذاب هستند و مهارت کافی در پیدا کردن دوست دارند.

افرادی با گروه خونی AB شخصیتی همدل داشته و در برخورد با دیگران دیدگاه آن‌ها را در نظر می‌گیرند. این افراد دارای مهارت‌های منطقی و تحلیلی استثنائی هستند. قابل اعتماد و خوش مشرب بودن از ویژگی‌های مثبت این افراد به شمار می‌رود، اما در مقابل می‌توانند افرادی فراموش‌کار، خود محور، آسیب‌پذیر و بلاتکلیف باشند. بسیاری از افراد دارای گروه خونی AB قادر هستند چندین کار را به طور موازی با هم انجام دهند. باراک اوباما، جکی چان و مرلین مونرو افراد مشهور با گروه خونی AB هستند.

ویژگی رفتاری گروه خونی O

افرادی با گروه خونی O با اعتماد به نفس به نظر می‌رسند.
افرادی با گروه خونی O با اعتماد به نفس به نظر می‌رسند.

افراد با گروه خونی O روحیه‌ای جسور، مستقل، صلح طلب و فداکار دارند. این افراد معمولاً استانداردهای بالایی را برای خود تعیین می‌کنند و تمام تلاش خود را برای دستیابی به آن‌ها به کار می‌گیرند. این دسته از افراد برخلاف تیپ شخصیتی گروه خونی AB، به کارهای کوچک اهمیتی نمی‌دهند و شاید این رفتار آن‌ها به نوعی خودخواهانه به نظر برسد.

افراد با گروه خونی O شخصیتی انعطاف‌پذیر داشته و به خوبی با تغییرات سازگار می‌شوند؛ به طوری که حتی در شرایط سخت هم می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. افرادی که دارای این گروه خونی هستند بسیار صادق بوده و از دروغ یا پنهان کردن حقیقت بیزارند. این دسته از افراد وظیفه‌شناس بوده و ذهنیتی قوی برای انجام کارها را دارند؛ بنابراین شخصیت آن‌ها با اعتماد به نفس به نظر می‌رسد. از دیگر ویژگی‌های رفتاری این گروه خونی می‌توان به مشتاق بودن برای رفع مشکلات و موانع اشاره کرد. آن‌ها از سادگی لذت برده و از تجمل دوری می‌کنند. ملکه الیزابت دوم، جرالد فورد و الویس پریسلی شخصیت‌های شناخته شده با گروه خونی O هستند.  

یکی از واقعیات شخصیت شناسی که شاید برای خیلی از شما عجیب باشد این است که بین ویژگی‌های اعضای صورت و شخصیت ما آدم‌ها ارتباط وجود دارد. این که بینی کوچک یا پهنی دارید، فقط تأثیر ژنتیک است، اما نکته جالب اینجاست که می‌توان رفتار و شخصیت را نیز از روی آن پیش‌بینی کرد. در مقاله زیر نتایج محققان درباره شخصیت شناسی بر اساس ویژگی‌های ظاهری صورت بررسی شده است:

شخصیت شناسی بر اساس ویژگی‌های ظاهری صورت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا