عمومیفرهنگ و هنر

معماهای حل‌نشده کشتی تایتانیک

امروز در این مقاله قصد داریم تا به صحبت در مورد معماهای حل‌نشده کشتی تایتانیک بپردازیم. آن‌ها در مورد این کشتی از اصطلاح « غرق نشدنی » استفاده می‌کردند ، پس چطور این کشتی پس از چهار روز از آغاز سفر خود در دریای آتلانتیک غرق شد؟

آیا این کشتی واقعاً کشتی تایتانیک بود؟

همه‌ی آدم‌ها معتقد هستند که این کشتی لاکچری در تاریخ 10 آپریل سال 1912 حرکت خود را آغاز کرد و پنج روز بعد غرق شد و جان 1500 نفر از 2223 مسافر خود را گرفت. اینجا دقیقاً جایی است که اتفاق‌نظر همه‌ی افراد به اتمام می‌رسد!

بعضی از افراد معتقد هستند که این کشتی ، کشتی تایتانیک نبوده و این کشتی R.M.S المپیک بوده است. همان‌طور که داستان ادامه پیدا می‌کند ، کشتی المپیک سال قبل دچار مشکلاتی بوده است اما صاحب کشتی برای اینکه بتواند از بیمه پول بیشتری دریافت کند ، سال بعد این کشتی را به‌عنوان کشتی معروف راهی دریا می‌کند و از قصد آن را غرق می‌کند.

درحالی‌که نقاط مبهم بسیاری در این تئوری کشتی معروف وجود دارد اما شماره سریال‌های پیداشده در بخش از کشتی که غرق نشده ، از این تئوری پشتیبانی می‌کند.

کشتی تایتانیک

آیا یک آتش‌سوزی باعث رقم زدن سرنوشت کشتی تایتانیک شد؟

در مستندی که اخیر در مورد کشتی تایتانیک ساخته‌شده ، نشان داده می‌شود که کشتی به دلیل آتش‌سوزی زغال‌سنگ که از سه هفته قبل از حرکت شروع‌شده بوده ، آسیب‌دیده است.

این آسیب باعث ضعیف‌تر شدن بدنه کشتی شده است و سرعت غرق شدن کشتی پس از برخورد با کوه یخ را افزایش داده است. ( البته اگر برخورد با کوه یخ واقعی بوده باشد که هنوز هم ابهاماتی در این زمینه وجود دارد. )

کشتی تایتانیک

چرا کاپیتان کشتی تایتانیک سرعت کشتی را افزایش داده است؟

سال‌های زیادی افراد مختلف اعتقاد داشتند که کاپیتان اسمیت به دلیل جلوتر افتادن از خواهر این کشتی یعنی المپیک ، سرعت کشتی را در آب‌های سنگین آتلانتیک شمالی افزایش داده است.

اما در سال 2004 انجمن زمین‌شناسی آمریکا توسط مهندسی به نام رابرت.اِچ.ایسانهای تئوری جدیدی در این زمینه معرفی کرد:

به نظر می‌رسد دلیل افزایش سرعت کشتی توسط کاپیتان ، حفظ آتش زغال‌سنگ بنا به دلایل بالا بوده است.

به نظر شما ماه کامل می‌تواند تأثیری در غرق شدن کشتی داشته باشد؟

کشتی تایتانیک

چه چیزی باعث نصف شدن کشتی تایتانیک شد؟

در روز یکم سپتامبر سال 1985 اقیانوس‌شناس مشهور رابرت بالارد یک لاشه را در عمق 4 کیلومتری از سطح آب پیدا می‌کند و او از این موضوع هم باخبر بوده است که کشتی در همین نقطه به دونیم تقسیم‌شده است.

قبلاً افراد زیادی معتقد بودند که کشتی پس از برخورد با کوه یخ به‌صورت یکدست غرق‌شده است. اکتشاف بالارد باعث شد تا فرضیه دیگری شکل بگیرد:

کشتی به دونیم تقسیم‌شده است که می‌تواند فرق بین زندگی و مرگ باشد. این اتفاق می‌تواند اشتباهات مهندسی طراحان این کشتی یا سازندگان آن باشد.

کشتی تایتانیک

آیا یک موشک دریایی باعث غرق شدن کشتی تایتانیک شد؟

خیلی از افراد معتقد هستند که کشتی تایتانیک پس از برخورد با کوه یخ در تاریخ 14 آپریل غرق‌شده است ولی همگی با این موضوع موافق نیستند.

بعضی از افراد معتقدند که کشتی معروف به‌وسیله اژدر ارسال‌شده توسط زیردریایی‌های U آلمان‌ها غرق‌شده است.

این فرضیه را نمی‌توان به‌طور کامل انکار کرد ، زیرا زیردریایی‌های U آلمان‌ها در سال 1915 یک کشتی مسافربری را بدین شکل غرق کرده بودند.

بااین‌حال امکان دارد که فرضیه موشک اژدر این افراد برای کشتی تایتانیک یک اشتباه در شباهت با کشتی مسافربری غرق‌شده باشد.

بااین‌حال وجود کشتی‌های دیگر در همسایگی کشتی تایتانیک در زمان غرق شدن ، این فرضیه هنوز هم محتمل و زنده نگه می‌دارد.

کشتی تایتانیک

آیا واقعاً کوه یخ باعث غرق شدن کشتی تایتانیک شده است؟

اگر این موضوع را در نظر بگیریم که کشتی تایتانیک تصادفی نداشته و موشکی هم به آن برخورد نکرده است ، می‌توانیم بگوییم که کوه یخ باعث غرق شدن آن شده درست است؟ نه لزوماً!

دریانورد حرفه‌ای کاپیتان اِل.اِم.کالینز اشاره می‌کند که اگر کشتی تایتانیک به کوه یخی برخورد کرده باشد ، با گذشت چند دقیقه به طور کامل غرق‌شده است.

در عوض کالینز و همکاران وی اعتقاددارند که کشتی تایتانیک به یک کوه یخ شناور برخورد کرده است که توانسته راه خود را به دریای آتلانتیک پیدا کند.

کالینز به اختلافات موجود در توصیفات شاهدان عینی اشاره می‌کند که می‌تواند به دلیل مشکلات دید آن‌ها باشد. اگر خدمه دوربین شکاری داشتند قطعاً مشکلی وجود نداشت درست است؟

کشتی تایتانیک

چرا خدمه کشتی دوربین شکاری نداشتند؟

قطعاً اگر خدمه دوربین شکاری داشتند ، قطعاً از خطر زودتر از هر فردی خبردار می‌شدند اما تمام دوربین‌های شکاری تایتانیک در محفظه‌ای در انبار نگهداری می‌شد و کلید این انبار را فقط فردی داشت که به نظر می‌رسد قبل از حرکت کشتی منتقل می‌شود.

خدمه کشتی موردنظر بعدها اعلام کرد که فراموش کرده کلید انبار را تحویل دهد. اما آیا واقعاً فراموش کرده است؟ یا عمداً این کار را انجام داده است؟ و اگر این کار را انجام داده است ، آیا این کار برای افزایش بیمه‌ی دریافتی بوده است؟ یا مسئله اصلاً چیز دیگری بوده است؟

کشتی تایتانیک

اگر هشداری داده‌شده ، چرا هیچ فردی این هشدار را جدی نگرفته است؟

حتی بدون دوربین شکاری هم کشتی تایتانیک زمان کافی برای تغییر جهت داشته است ، البته اگر خدمه این موضوع را هشدار داده باشد اما موضوع ازاین‌قرار است: فردی این موضوع را هشدار داده است.

یک ساعت قبل از برخورد ، یک کشتی نزدیک به تایتانیک یعنی کالیفرنیا S.S، در پیامی رادیویی اعلام می‌کند به دلیل وجود یک سطح یخ متراکم توقف کرده است.

بااین‌حال اپراتور رادیویی تایتانیک جک فیلیپ ، هیچ‌وقت این پیام را به کاپیتان منتقل نکرد. بعضی اعتقاددارند که این پیام به دلیل اضطراری نبودن ، از عمد به دست کاپیتان نرسیده است اما هیچ‌وقت نمی‌توانیم به واقعیت این موضوع پی ببریم ، زیرا فیلیپ هم همراه کشتی غرق شد!

کشتی تایتانیک

آیا کشتی کالیفرنیا ربطی به ماجرای کشتی تایتانیک دارد؟

این کشتی تفریحی تنها 20 کیلومتر از محل غرق شدن کشتی تایتانیک فاصله داشته است. پیغامی هم به کشتی تایتانیک به‌عنوان هشدار داده شده بوده است که به دلیل اضطراری نبودن هرگز به کاپیتان منتقل نشد!

بعدها ، خدمه کشتی کالیفرنیا اعلام کرده است که سیگنال‌های دریافتی از کشتی تایتانیک را نادیده گرفته‌اند ، به دلیل اینکه اپراتور رادیو در زمان استراحت بوده و در آنجا حضور نداشته است.

آیا افراد داخل این کشتی به چشم خود ندیده‌اند که چه اتفاقی برای کشتی تایتانیک در حال رخ دادن است؟

کشتی تایتانیک

کشتی سوم!

احتمالاً کشتی کالیفرنیا تنها کشتی نباشد که پیام اضطراری ارسال‌شده از سوی کشتی تایتانیک را نادیده گرفته است. یک کشتی نروژی به نام سامسون احتمالاً در نزدیکی محل حادثه حضور داشته است.

درواقع بعضی از افراد اعتقاددارند که کشتی نروژی نزدیک از کشتی کالیفرنیا به کشتی تایتانیک بوده اما پیام‌های اضطراری آن را نادیده گرفته و آن‌هم گرفتار شدن به دلیل صید غیرقانونی گوساله دریایی بوده است.

این محبوب‌ترین فرضیه برای اثبات بی‌گناهی کشتی کالیفرنیایی بوده اما هنوز هم این موضوع معمایی برای همگان محسوب می‌شود.

کشتی تایتانیک

آیا غرق شدن کشتی تایتانیک نقشه قتل بوده است؟

بعضی از افراد معتقد هستند که این اتفاق اصلاً ارتباطی با بیمه ندارد و صاحب این کشتی برای از بین بردن رقبای خود این کشتی را از عمد غرق کرده است.

اما به چه صورت صاحب کشتی تایتانیک این نقشه را عملی کرده است؟ نه فرضیه بیمه و نه فرضیه قتل نمی‌تواند در این موضوع بگنجد.

چه موارد دیگری صاحب کشتی تایتانیک نیاز داشته تا بتواند نقشه قتل به این دقیقی را پیاده‌سازی کنید؟ این نیز خود یک فرضیه محسوب می‌شود….

کشتی تایتانیک

چرا قایق‌های نجات کمی در کشتی تایتانیک وجود داشته است؟

اگر تعداد قایق‌های نجات به‌اندازه کافی در کشتی تایتانیک موجود بود ، این حجم از کشته در این حادثه شکل نمی‌گرفت. دلیل وجود تنها 20 قایق نجات در این کشتی چه چیزی بوده است؟چرا صاحب این کشتی از قرار دادن حداقل 50 قایق نجات در این کشتی خودداری کرده است؟

اگر این اتفاق برای دریافت بیمه بیشتر بوده است ، پس صاحب این کشتی به چه صورت قصد داشته این کمبود قایق نجات را توجیه کند؟

این اتفاق باعث می‌شود تا همگان به فرضیه کشتارجمعی و قتل بیشتر نزدیک شوند اما این اتفاق تنها می‌تواند صرفه‌جویی در بودجه کشتی بوده باشد! هنوز هم این اتفاق معمایی بزرگ برای همگان باقی‌مانده است….

کشتی تایتانیک

آیا جی.پی مورگان مقصر اصلی غرق شدن کشتی تایتانیک است؟

بعضی از افراد اعتقاد دارند اتفاقی که برای کشتی تایتانیک رخ داده توسط سرمایه دار بزرگ جی.پی مورگان که صاحب هر دو کشتی تایتانیک و المپیک بوده ، برنامه ریزی شده است.

مورگان یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین در آن زمان بوده و قدرت زیادی داشته است. علاوه بر این وی در لحظات آخر از سفر با کشتی تایتانیک منصرف می شود. چرا مورگان و خانواده اش در لحظه آخر از سفر پشیمان می شوند؟ آیا او از اتفاقات پیش رو با خبر بوده است؟ آیا او این اتفاقات را برنامه ریزی کرده است؟

کشتی تایتانیک

در آخر اینکه این معمای کشتی تایتانیک هنوز هم حل نشده است و خیلی از افراد هنوز نمی دانند که چه اتفاقی برای این کشتی رخ داده است.

دوستان عزیز، امیدواریم از مطالعۀ این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید نظرات خود را دربارۀ این مطلب در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا