چهره هافرهنگ و هنر

شخصیت های کارتونی که از واقعیت الهام گرفته شده اند

شرکت دیزنی در طول تاریخچه فعالیت خود داستان‌های جذاب زیادی داشته که از دوران کودکی تا به حال با ما همراه بوده است. شخصیت ‌های کارتونی جالب و سرگرم کننده زیادی در داستان‌های دیزنی وجود دارد که طرفداران زیادی در بین مردم دارند. حقیقتی که خیلی از ما درباره شخصیت ‌های کارتونی دیزنی نمی‌دانیم این است که بسیاری از آن‌ها از سلبریتی‌ها و شخصیت ‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند.

در ادامه با شخصیت های کارتونی دیزنی که از آدم‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند آشنا شوید.

شخصیت های کارتونی چهار کرکس الهام گرفته از گروه بیتلز

شخصیت های کارتونی دیزنی

هنگام تولید ورژن انیمیشن داستان کتاب جنگل تولید کننده داستان در جستجوی شخصیت‌هایی برای الهام گرفتن به این نتیجه رسید که می‌تواند از گروه بیتلز برای شخصیت‌ های کارتونی داستان الهام بگیرد. در سال 1967 گروه بیتلز یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین گروه‌ها بود.

جان لنون، پاول مک کارتنی، جورج هریسون و رینگو استار دوبلورهای شخصیت 4 کرکس در پشت داستان بودند. این چهار پرنده مدل موهای عجیب و غریب داشته و آهنگ That’s What Friends Are For از گروه بیتلز را می‌خواندند. درست است که شخصیت ها از گروه بیتلز الهام گرفته شدند اما همه چیز آنطور که انتظار می‌رفت پیش نرفت.

گفته شده است که لنون ترجیح داده در فیلم ظاهر نشود. او پیشنهاد داد که برای این کار از الویس پرسلی استفاده کنند. به همین دلیل چهار کرکس داستان با لهجه ای تقریبا شبیه به این شخصیت های واقعی دوبله شدند.

مالفیسنت الهام گرفته از النور آدلی

شخصیت های کارتونی دیزنی

النور آدلی نه تنها دوبله صدای شخصیت مالفیسنت در داستان زیبای خفته را به عهده گرفته است بلکه بعضی از صحنه های داستان را به درخواست تهیه کننده بازی کرده تا به آن‌ها در تولید هر چه بهتر داستان کمک کرده باشد. بنابراین نتیجه می‌گیریم که تمام حرکات این شخصیت کارتونی بر اساس حرکات النور آدلی ساخته شده است.

جسیکا رابیت الهام گرفته از ریتا هیورث

شخصیت جسیکا رابیت بر اساس شخصیت واقعی ریتا هیورث الهام گرفته شده است. هنگام شروع طراحی این شخصیت، نویسنده داستان بر اساس رقصنده فیلم کوتاه انیمیشنی Red Hot Riding Hood الهام گرفته شد. اما در طی ساخت فیلم تغییراتی در تصویر شخصیت جسیکا رابیت ایجاد شد. این تغییرات بر اساس چند شخصیت معروف و بیشتر از همه از ریتا هیورث الهام گرفته شد. این شخصیت کارتونی دیزنی شباهت زیادی به ریتا هیورث دارد اما استایل موهای آن از ورونیکا لیک الهام گرفته شده است.

شخصیت کارتونی مد هاتر الهام گرفته از اد وین

شخصیت های کارتونی دیزنی

مد هاتر یکی از دوست داشتنی‌ترین شخصیت های دیزنی در کارتن آلیس در سرزمین عجایب است. ویژگی‌های شخصیتی، حرکات و ظاهر مد هاتر از بازیگر و کمدین آمریکایی اد وین الهام گرفته شده است. حتی دوبلور صدای مد هاتر نیز خود اد وین است.

ادنا مودا الهام گرفته از لیندا هانت

شخصیت های کارتونی دیزنی

گفته شده است که داستان ادنا شخصیت داستان شگفت انگیزان بر اساس زندگی طراح لباس معروف ادیت هد ساخته شده است. اما ظاهر این شخصیت دیزنی از بازیگر معروف لیندا هانت الهام گرفته شده است.

اسکات کت الهام گرفته از لوئی آرمسترانگ

شخصیت های کارتونی دیزنی

در کارتون گربه‌هی اشرافی یکی از شخصیت های کارتونی به نام اسکات از شخصیت واقعی لوئی آرمسترانگ نوازنده جاز و ترومپت الهام گرفته شده است.

متاسفانه به علت بیماری غیرمنتظره و ناگهانی لوئی آرمسترانگ نتوانست در ادامه پروژه همکاری داشته باشد. به همین دلیل اسکتمن کراترز نوازنده معروف جایگزین او شد. در نتیجه نام این شخصیت از استکمو به اسکت تغییر داده شد و ترانه جدیدی برای داستان نوشته شد که خواننده ترانه کراترز بود.

دکتر فسیلر الهام گرفته از مایکل جکسون

شخصیت های کارتونی دیزنی

دکتر فسیلر شخصیت شرور داستان پرنسس و قورباغه بر اساس شخصیت خواننده معروف آمریکایی مایکل جکسون ساخته شده است. علاوه بر تیپ و استایل دکتر فسیلر حرکات موزون او نیز از این شخصیت محبوب الهام گرفته شده است.

شخصیت کارتونی آریل الهام گرفته از آلیسا میلانو

شخصیت های کارتونی دیزنی

هنگامی که ذهن‌های خلاق دیزنی شروع به طراحی شخصیت پری دریایی افسانه‌ای “آریل” کردند به این فکر افتادند که چهره دختر جوانی زیبا و شیرین را به تصویر بکشند. به همین دلیل آلیسا میلانو را به این منظور انتخاب کردند.

اورسولا الهام گرفته از دیواین

شخصیت های کارتونی دیزنی

اورسولا یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت های کارتونی دیزنی بر اساس شخصیت بازیگر معروف آمریکایی دیواین ساخته شده است. استایل، ویژگی‌های شخصیتی و تمام خصوصیات این شخصیت شرور از دیواین الهام گرفته شده است.

شخصیت کارتونی آلیس الهام گرفته از کاترین بیومونت

شخصیت های کارتونی دیزنی

شخصیت اصل داستان آلیس در سرزمین عجایب بر اساس شخصیت بازیگر معروف کاترین بیومونت که صداپیشه آلیس است ساخته شده است. شرکت دیزنی از کاترین به عنوان مدلی برای ایجاد شخصیت آلیس استفاده کرده است. هنگام تهیه داستان کاترین فقط 10 ساله بود.

کروئلا دویل الهام گرفته از تلولا بنکهد

شخصیت های کارتونی دیزنی

ورژن انیمیشنی کروئلا دویل نخستین بار در سال 1961 در فیلم صدویک سگ خالدار ساخته شد. بتی لو جرسون دوبلور این شخصیت است اما ظاهر و شخصیت و حرکات آن بر اساس شخصیت بازیگر معروف آمریکایی تلولا بنکهد الهام گرفته شد.

سفید برفی الهام گرفته از مارج چمپیون

شخصیت های کارتونی دیزنی

مارج چامپیون هنرپیشه و طراح رقص اهل ایالات متحده آمریکا در سن 14 سالگی به عنوان الگوی شخصیت داستانی سفید برفی انتخاب شد. او صحنه های داستان را در مقابل تهیه کنندگان داستان اجرا می‌کرد. یکی از دلایل انتخاب مارج پدرش بود که به او استعداد بازیگری و رقص را آموخته بود. اما یاد داده بود که مثل یک سلطنتی رفتار کند.

کدام یک از شخصیت های کارتونی معرفی شده در لیست بالا را بیشتر دوست دارید؟ آیا شخصیت کارتونی دیگری را می‌شناسید که بر اساس ویژگی و ظاهر یک شخصیت واقعی ساخته شده باشد؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا