معرفی محصول

بهترین اجاق گاز رومیزی در سال 2021

بهترین اجاق گاز رومیزی ویژگی‌هایی دارد که آن را از اجاق‌های معمولی یا بی‌کیفیت متمایز می‌کنند. به همین خاطر هم پیدا کردن بهترین و باکیفیت‌ترین اجاق کار ساده‌ای نیست. موقعی شما می‌توانید مناسب‌ترین اجاق را انتخاب کنید که تمامی مولفه‌های مهم و تاثیرگذار در این مساله را در نظر بگیرید. برای مثال، آیا شما مطمئن هستید که اجاق گاز رومیزی برای‌تان بهتر از اجاق گاز فردار یا مبله است؟ اگر هم مطمئن هستید، در طول روز چقدر غذا می‌پزید، فضای آشپزخانه‌تان چقدر است، آیا بودجه کافی را برای خرید بهترین محصولات دارید و از همه گذشته، ظاهر زیبا چقدر برای‌تان اهمیت دارد؟

بیشتر بدانید: بهترین اجاق گاز فردار

اجاق گازها دهه‌هاست که در آشپزخانه‌های ما حضور دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. دهه‌ها پیش، قبل از اینکه لوازم خانگی وارد دورانی شوند که از فناوری‌های مختلف بهره‌ می‌برند، اجاق‌های خانگی بسیار ساده بودند. اتفاقا در گذشته همین اجاق‌های رومیزی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند و اجاق گاز مبله یا فردار موضوعیت نداشت! اما با گذشته زمان، اجاق گاز هم مانند سایر لوازم خانگی دستخوش تغییراتی شد و از فناوری‌های مدرن در طراحی و تولیدش استفاده کردند.

در حال حاضر، بهترین اجاق گاز رومیزی از هر برندی که باشد، کاملا پیشرفته است و مزیت‌های گوناگونی در خود دارد. با امرسان همراه باشید. قصد داریم نکات بسیار مهم و مفیدی را در این زمینه به شما ارائه کنیم. ضمن آنکه، با چند مدل از بهترین اجاق گازهای رومیزی 2021 نیز آشنا می‌شویم.

بهترین اجاق گاز رومیزی در سال 2021
بهترین اجاق گاز رومیزی در سال 2021

ویژگی‌های بهترین اجاق گاز رومیزی

یک اجاق گاز رومیزی خوب، دارای مزیت‌هایی است که مدل‌های معمولی‌تر این محصول در خود ندارند. از آن گذشته، احتمالا می‌دانید که تفاوت‌های اجاق گاز رومیزی و فردار بسیار زیاد و اساسی هستند. بنابراین، کسی که تصمیم می‌گیرد مدل رومیزی را انتخاب کند، حتما شرایطی دارد که در آن شرایط بهتر است از ویژگی‌های اجاق رومیزی بهره ببرد. در نتیجه، هرقدر که آن ویژگی‌ها در این اجاق‌ها قوی‌تر و بهتر باشند، رضایت خریدار بیشتر خواهد بود.

ابعاد و طراحی بهترین اجاق گاز رومیزی

وقتی فردی تصمیم به انتخاب و خرید اجاق گاز می‌گیرد، حتما ابعاد آن محصول و زیبایی‌اش برایش اهمیت زیادی دارد. شما باید از قبل محل قرارگیری آن را در آشپزخانه خود انتخاب کنید و سپس، ابعاد اجاقی را که در آن قسمت جای می‌گیرد اندازه‌گیری کنید. در واقع، ممکن است در بازار به بهترین اجاق گاز رومیزی هم بربخورید ولی؛ ابعادش برای‌تان مناسب نباشد. پس توصیه می‌شود که همان ابتدا محصولاتی را که از نظر ابعاد و اندازه برای شما مناسب هستند در نظر بگیرید، بعد از بین همان‌ها سایر ویژگی‌هایشان را نیز بررسی کنید تا به بهترین گزینه برسید.

طراحی اجاق چگونه باید باشد؟ این مساله تا حدی به سلیقه مربوط است و البته، تا حدی هم تعیین کننده کاربری آن دستگاه است. برای مثال، اگر ولوم گازها در کناره‌ اجاق قرار داشته باشند کاربری متفاوتی خواهد داشت نسبت به زمانی کنه؛ ولوم‌ها بر روی سطح اصلی اجاق و کنار شعله‌های گاز تعبیه شده‌ باشند.

از آن گذشته، باید دید که شبکه‌های فلزی روی شعله‌ها چه نوع طراحی دارند. آیا شبکه‌ها به هم پیوسته هستند و کل شعله‌ها را به صورت یکدست دربر می‌گیرند یا؛ هر شعله دارای شبکه مخصوص و جدای خودش است. این نکته، هم بر ظاهر و زیبایی اجاق و هم بر نحوه استفاده از آن موثر است. حتی، اندازه شعله‌ها و شبکه‌ها را هم باید درنظر بگیرید. اجاق گازهای رومیزی در برخی از مدل‌ها توان کم‌تری نسبت به اجاق‌های مبله دارند. به همین خاطر، حتما به شعله پلوپز که در وسط قرار می‌گیرد توجه داشته باشید. البته این مساله مربوط به محصولات 4 یا 5 شعله است. اگر 2 شعله باشد؛ احتمالا پلوپز نخواهد داشت.

جنس بدنه و قطعات

جنسی که بدنه گاز و قطعاتش را از آن ساخته‌اند، تاثیر مستقیمی بر قیمت، کیفیت و زیبایی اجاق گاز رومیزی دارد. اجاق‌های رومیزی شیشه‌ای ظاهر شیکی دارند، ممکن است قیمت‌شان هم نسبتا گران‌تر باشد. از آن‌ گذشته، لازم است که دائما شیشه‌اش را تمیز کنید. ضمنا، حتما از نشکن بودن آن شیشه و مقاوم بودنش در برابر حرارت اطمینان حاصل کنید. شکستن شیشه یا ترک برداشتن آن، ظاهر بسیار زشتی به اجاق می‌دهد.

اگر بدنه گاز استیل باشد، ظاهر کلاسیکی به خود می‌گیرد. مقاومت بالاتری نسبت به مدل شیشه‌ای دارد و شاید کم‌تر به پاک کردن و تمیزکاری نیاز داشته باشد. به جنس ولوم، سرشعله و شبکه نیز توجه کنید. شبکه‌ها را عموما از چدن می‌سازند. ولی ولوم و سرشعله باید از متریال درجه یک ساخته شده باشند. حتما از خوش دست بودن و روان بودن ولوم‌ها اطمینان پیدا کنید. اگر به لیست بهترین اجاق گاز رومیزی از برندهای گوناگون نگاه کنید، می‌بینید که سرشعله را از برندهای مشهور اروپایی تهیه می‌کنند.

ویژگی‌های بهترین اجاق گاز رومیزی
ویژگی‌های بهترین اجاق گاز رومیزی

میزان مصرف گاز بهترین اجاق گاز رومیزی

هر وسیله‌ای را که می‌خواهید برای منزل‌تان تهیه کنید، حتما به سطح مصرف انرژی آن توجه کنید. یخچال، تلویزیون، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی، از جمله وسایلی هستند که اگر سطح مصرف استانداردی نداشته باشند، هزینه‌های زیادی برای‌تان به بار خواهند آورد. اجاق گاز هم یکی از وسایلی است که حتما باید سطح مصرف انرژی گاز را در آن مدنظر قرار دهید.

بهترین اجاق گاز رومیزی حتما سطح مصرف استانداردی دارد. از طریق برچسب‌هایی که روی خود وسیله زده می‌شود، از طریق خواندن دفترچه راهنما یا سایت تولیدکننده و یا به کمک فروشنده آن محصول، مطمئن شوید که این اجاق گاز در مصرف انرژی کاملا استاندارد است. البته، میزان مصرف گاز به نوع استفاده خودتان هم بستگی دارد. مثلا، برای جوشاندن آب و دم کردن چایی نیازی نیست از شعله پلوپز استفاده کنید و در این صورت، حتما در مصرف گاز افراط کرده‌اید.

ترموکوپل و سطح امنیت

اجاق گازهای پیشرفته به ترموکوپل‌های حساس و دقیقی مجهز هستند. اگر ترموکوپل بی‌کیفیت باشد، هم کاربری سختی دارد و هم نمی‌تواند امنیت خانه شما را تامین کند. ترموکوپل سیستمی است که اگر تشخیص دهد شعله آتش خاموش شده، بلافاصله جریان گاز را قطع می‌کند. به همین خاطر، در مدل‌های قدیمی‌تر اجاق گاز، مجبور هستید ابتدا برای چند ثانیه ولوم گاز را روشن نگاه دارید تا شعله آتش ترموکوپل را گرم کند. این مساله، برای خیلی‌ها آزاردهنده است. چرا که بعضی اوقات پس از چندین ثانیه، باز هم وقتی ولوم را رها می‌کنند شعله خاموش می‌شود.

اما در بهترین اجاق گاز رومیزی مطمئنا از ترموکوپل‌های باکیفیت و پیشرفته‌ای استفاده شده است. چنین ترموکوپل‌هایی نه تنها خیلی سریع گرم می‌شوند و نیازی به نگه داشتن ولوم برای مدت زمانی طولانی ندارند بلکه؛ امنیت خانه شما را هم به خوبی تضمین می‌کنند. چون با خاموش شدن شعله گاز، بلافاصله تغییر دما را تشخیص می‌دهند و جریان گاز را قطع می‌کنند. بنابراین، در خانه‌هایی که کودک یا سالمند زندگی می‌کنند و ممکن است نتوانند بوی گاز را زود تشخیص دهند؛ این ترموکوپل‌ها خیال افراد را کاملا راحت می‌سازند.

ویژگی‌های بهترین اجاق گاز رومیزی
ویژگی‌های بهترین اجاق گاز رومیزی

معرفی مدل‌های مختلف بهترین اجاق گاز رومیزی

در بازار اجاق گاز برندهای گوناگونی را می‌توان یافت که از کشورهای مختلفی هستند. اما نکته جالب اینجاست که در بین انواع محصولات، اجاق‌ گازهای ایرانی با کیفیت بسیار مناسبی تولید شده‌اند و به خوبی توان رقابت با بسیاری از تولیدات خارجی را دارند. این در حالی است که قیمت اجاق گاز ایرانی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. به خاطر همین مسائل است که خرید اجاق گاز رومیزی ایرانی طرفداران بیشتری در بازار دارد. در این قسمت می‌خواهیم به بهترین اجاق گاز رومیزی ایرانی از چند برند مختلف بپردازیم. مدل‌هایی که هر یک دارای ویژگی‌های ظاهری، مشخصات فنی و سطح قیمتی خاص خود را دارند و برای بخشی از مصرف کنندگان مناسب هستند.

اجاق گاز رومیزی گوفر مدل آدوران  Adoran

گوفر یکی از تولیدکنندگان ایرانی لوازم خانگی است که در طول سال‌های اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است. یکی از تولیدات این برند ایرانی تولید کننده لوازم آشپزخانه، اجاق گازهای رومیزی هستند. تعدادی از محصولات گوفر را می‌توان در لیست بهترین اجاق گاز رومیزی قرار داد. یکی از آن‌ها، مدل‌ آدوران است.

برای اینکه با این محصول به خوبی آشنا شوید و ویژگی‌هایش را با توجه به نیازهای خود بسنجید، لیست زیر را مطالعه کنید:

 • گاز رومیزی 5 شعله
 • اندازه 91×51 سانتی‌متر
 • بدنه اجاق از استیل است و در مقابل چرب شدن یا خط برداشتن مقاوم است.
 • طراحی مناسب برای قرارگرفتن همزمان 4 قابلمه و 1 پلوپز روی اجاق
 • تعبیه شدن ولوم‌های گاز بر روی سطح اجاق
 • شیر کنترل و سرشعله‌های این اجاق محصول شرکت ایتالیایی Defendi هستند و کیفیت بالایی دارند.
 • شبکه‌ها بصورت جداگانه طراحی شده‌اند و از جنس چدن لعاب‌دار هستند.
 • از ترموکوپل اولترا رپید برای این دستگاه استفاده شده که دقت و حساسیت بالایی دارد.
 • دارای توان حرارتی 8.5 کیلووات
 • سطح مصرف انرژی A
 • امنیت بالا و کاربری راحت و آسان
 • گارانتی 18 ماهه

این اجاق گاز از جهت طراحی مدرن و خلاقانه‎اش و همچنین، توان فنی بالا می‌تواند در لیست بهترین اجاق گاز رومیزی قرار گیرد. قیمت بسیار مناسب آن در مقابل قیمت محصولات گران‌تر خارجی، یکی دیگر از مزیت‌هایش است و باعث شده تا جزو اجاق گازهای پرفروش ماه‌های اخیر محسوب شود.

اجاق گاز رومیزی گوفر مدل آدوران  Adoran
اجاق گاز رومیزی گوفر مدل آدوران  Adoran

اجاق گاز رومیزی گوفر مدل سیمپلون Simplon

ظاهر این اجاق گاز بسیار شیک است و تقریبا در اکثر آشپزخانه‌ها با هر نوع دکوری می‌توان از آن استفاده کرد. رنگ این اجاق گاز استیل، نقره‌ای رنگ است. همچنین، شبکه‌های چدنی، سرشعله‌ها و لوگوی خود گوفر مشکی هستند و تناسب رنگی بین مشکی و نقره‌ای جلوه زیبایی ایجاد کرده است.

 • اجاق گاز رومیزی 5 شعله
 • ابعاد 89×51 سانتی‌متری
 • بدنه آلومینیومی برس خورده و مقاوم در برابر آلودگی، چربی، خط و خش و حرارت
 • دارای شبکه چدنی لعاب‌دار یکپارچه برای کل شعله‌ها
 • چینش شعله‌ها بدین صورت است: شعله وسط پلوپز، دو شعله جلویی برای ظروف بزرگ و دو شعله عقبی برای ظروف کوچک هستند.
 • مجهز به ترموکوپل اولترا رپید و تامین امنیت آشپزخانه
 • توان حرارتی 11 کیلووات
 • سرشعله‌ها محصول برند Defendi ایتالیا هستند.
 • فندک اتوماتیک بادوام و قدرتمند

این اجاق گاز، یکی دیگر از محصولات گوفر است که هم بخاطر ویژگی‌های فنی و ظاهری و هم سطح قیمتی مناسبش در لیست بهترین اجاق گاز رومیزی قرار می‌گیرد. گوفر اجاق گازهای رومیزی دیگری هم دارد که می‌توانید برای آشنایی با تمام محصولات آن‌ها به وب سایت خود شرکت سر بزنید.

اجاق گاز رومیزی گوفر مدل سیمپلون Simplon
اجاق گاز رومیزی گوفر مدل سیمپلون Simplon

اجاق گاز رومیزی اخوان مدل  GI-24

اخوان سال‌های سال است که در حال تولید بهترین اجاق گاز رومیزی و مبله است. نام اخوان با بسیاری از محصولات لوازم خانگی گره خورده و جزو برندهایی است که مصرف کنندگان می‌توانند با خیال راحت از آن خرید کنند. از جمله تولیدات با کیفیت اخوان، اجاق گاز رومیزی مدل  GI-24 است. این اجاق را در بسیاری از لیست‌ها می‌توان مشاهده کرد چرا که تقریبا با اکثر سلایق جور در می‌آید و می‌تواند طیف گسترده‌ای از نیازها را مرتفع سازد.

 • اجاق گاز 5 شعله
 • ابعاد 86×51 سانتی‌متر
 • شبکه‌های جداگانه از جنس چدن
 • بدنه شیشه‌ای ضد خش
 • ولوم‌ها و سرشعله‌ها ایرانی هستند.
 • قرارگیری ولوم‌ها بر روی سطح اجاق
 • مجهز به فندک و ترموکوپل دقیق و اتوماتیک
 • دارای گارانتی

این اجاق گاز توانسته اکثر خریدارانش را راضی نگاه دارد. تقریبا از هر نظر قابل قبول است. ظاهر شیک و لوکس آن به همراه مشخصات فنی استاندارد و باکیفیتش، باعث می‌شوند بتوانیم آن را هم بعنوان بهترین اجاق گاز رومیزی در نظر بگیریم. اما از همه این‌ها گذشته، این محصول یکی از ارزان‌ترین اجاق گازهای رومیزی است. همین قیمت مناسب باعث شده تا فروش بسیار زیادی را تجربه کند. چون بسیاری از کاربرانی که بدنبال محصولی ایده‌آل و مطلوب با قیمتی ارزان هستند، به سمت خرید اجاق گاز رومیزی اخوان مدل  GI-24 هدایت می‌شوند.

اجاق گاز رومیزی اخوان مدل  GI-24
اجاق گاز رومیزی اخوان مدل  GI-24

اجاق گاز رومیزی داتیس مدل Ultra  DG 550

نام داتیس را بارها و بارها در جاهای مختلفی شنیده‌ایم. این برند در تولید اجاق گاز سابقه بسیار خوبی از خودش به جای گذاشته و اگر در بازار از افراد حرفه‌ای سوال کنید که بهترین کیفیت متعلق به کدام سازنده است، یکی از نام‌هایی که می‌شنوید حتما داتیس خواهد بود.

اجاق گاز رومیزی داتیس مدل  DG 550 Ultra ظاهر بسیار زیبایی دارد. عملا با خرید این محصول، پرستیژ خاصی به آشپزخانه‌تان می‌دهید. بخش زیادی از قطعات این اجاق متعلق به برندهای اروپایی هستند. سطح فنی این محصول نیز کاملا استاندارد بوده و در کل، هم از نظر فنی و هم از نظر ظاهری کاملا ایده‌آل است.

 • اجاق گاز 5 شعله
 • ابعاد 92×52 سانتی‌متر
 • بدنه‌ شیشه‌ای 8 میلی‌متری از نوع ضد حرارت و نشکن
 • شیشه بدنه محصول برند Shot کشور ایتالیا است.
 • قطعات جانبی شامل: ولوم‌ها، سرشعله‌ها، سیم‌های الکتریکی مخصوص فندک و میکروسوئیچ همگی محصول برند ساباف ایتالیا هستند.
 • بویین شیر اجاق گاز محصول کارخانه ORKLI اسپانیا
 • توان حرارتی شعله پلوپز 4.5 کیلووات است.
 • تولید حرارتی سایر شعله‌ها: 2.6 ، 1.6 و 1.2 کیلووات است.
 • دارای فندک برقی سریع و بادوام
 • رده مصرف انرژی A
 • دارای گارانتی 24 ماهه

با توجه به این ویژگی‌ها، هیچ شکی باقی نمی‌ماند که این اجاق گاز سطح کیفی بسیار خوبی دارد. با توجه به اینکه مهم‌ترین قطعات جانبی‌اش محصول بهترین برندهای اروپایی هستند و ساخت خود دستگاه و طراحی آن حاصل کار مهندسان باتجربه ایرانی بوده‌ است، می‌تواند با بهترین اجاق گازهای خارجی نیز رقابت کند. اما قیمت اجاق گاز رومیزی داتیس مدل  dg 550 ultra در قیاس با آن‌ها بسیار ارزان است و حتی در بین محصولات ایرانی هم، سطح قیمتی قابل قبولی دارد.

اجاق گاز رومیزی داتیس مدل Ultra  DG 550
اجاق گاز رومیزی داتیس مدل Ultra  DG 550

اجاق گازی رومیزی 5 شعله امرسان مدل EM5HSMR

انتخاب بهترین اجاق گاز رومیزی ایرانی کار ساده‌ای نیست. شاید اگر چند سال پیش قصد چنین کاری را داشتید، می‌توانستید از بین تعداد اندکی محصول بهترین را انتخاب کنید. اما در شرایط فعلی، به قدری محصولات با کیفیت داخلی تولید شده‌اند که انتخاب بهترین از میان آن‌ها حسابی کارمان را دشوار می‌کند. اما شکی نیست که در لیست بهترین اجاق گاز رومیزی حتما نام تعدادی از محصولات امرسان نیز قرار می‌گیرد. برای مثال، مدل  EM5HSMR یکی از بهترین‌ها است که در ادامه به مشخصات آن نگاهی می‌اندازیم.

 • ابعاد 91×51 سانتی‌متری
 • اجاق گاز 5 شعله
 • مناسب برای خانواده‌هایی با جمعیت متوسط
 • نصب راحت بر روی کابینت یا قسمت‌های مختلف
 • سطح استیل ضدخش بدنه اجاق
 • مجهز به ترموکوپل‌ پیشرفته
 • مصرف انرژی A
 • شبکه چدنی مجزا و 5 تکه
 • چربی‌گیر دور شعله‌ها
اجاق گازی رومیزی 5 شعله امرسان مدل EM5HSMR
اجاق گازی رومیزی 5 شعله امرسان مدل EM5HSMR

نتیجه‌گیری: انتخاب و خرید بهترین اجاق گاز رومیزی

امروزه در بازار محصولات خانگی، برندهای ایرانی بسیار متنوعی را می‌بینیم که بیشترشان توانسته‌اند در سال‌های اخیر به پیشرفت بسیار خوبی دست یابند. همین هم باعث شده خیلی از مصرف کنندگان ایرانی دیگر میلی به خرید محصول خارجی نداشته باشند و ترجیح بدهند که از لوازم خانگی ایرانی استفاده کنند.

برای پیدا کردن بهترین اجاق گاز رومیزی هم لازم نیست در بین مارک‌ها و برندهای خارجی جستجو کنید. تولیدکنندگان ایرانی اجاق گاز توانسته‌اند محصولات درجه یکی را تولید کنند که عمدتا هیچ ضعفی در قیاس با تولیدات خارجی ندارند.

در این مقاله، به تعدادی از بهترین اجاق گازهای رومیزی ایرانی اشاره کردیم. گوفر، اخوان، داتیس و امرسان برندهایی بودند که از محصولات‌شان در این لیست آوردیم تا شما بتوانید با تعدادی از بهترین‌ها آشنا شوید. ضمن آنکه، قبل از پرداختن به محصولات، چند شاخص را نیز معرفی کردیم که می‌توانید به تکیه به آن شاخص‌ها و با درنظر گرفتن شرایط و نیازهای خودتان بهترین اجاق گاز رومیزی را پیدا کنید. از جمله آن شاخص‌ها، طراحی اجاق گاز، جنس بدنه و قطعات جانبی، ابعاد اجاق و مناسب بودن آن نسبت به فضای آشپزخانه، سطح مصرف انرژی، مجهز بودن به سیستم امنیتی پیشرفته، کاربری راحت، زیبایی و داشتن قیمت مناسب از جمله شاخص‌هایی هستند که هنگام اقدام برای خرید اجاق گاز رومیزی حتما باید آن‌ها را مدنظر قرار دهید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا