پاکدشت - شهرک صنعتی عباس آباد
شرکت صنایع امرسان

روش عمومی تعمیر محصولات امرسان

 

1.      در صورت بروز هرگونه ایراد در عملکرد محصول نصب شده، مصرف‌کننده می‌تواند مراتب را با روش‌های مختلفی چون ارتباط تلفنی با شماره 35711، ارسال پیامک به شماره 35711، یا مراجعه به سایت ir.35711 به مرکز تماس امرسان اعلام کند.

2.      مرکز تماس درخواست‌های تعمیر را بر اساس اولویت‌های از پیش تعیین‌شده در نرم افزار مثل رتبه، تعداد ارجاع در روز، کارنامه عملکردی سرویس‌های ارجاع شده قبلی و … بین نمایندگان مربوط توزیع می‌نماید.

3.      توزیع کار از طریق پورتال وب و به صورت موازی از طریق ارسال پیامک به اطلاع نماینده مجاز خواهد رسید.

4.      نماینده خدمات بر اساس آدرس سرویس ارجاع شده ضمن هماهنگی قبلی با مصرف‌کننده به محل مراجعه خواهد کرد.

5.      دقت نمایید در زمان ورود به منزل مصرف کننده ارائه کارت شناسایی معتبر از سوی شرکت امرسان الزامی است.

6.       پوشیدن لباس مناسب و تمیز (ترجیحا لباس فرم سرویسکاری) طوری که لباس پارگی نداشته یا در حین نشست و برخواست قسمتهایی از بدن مثل باسن، شکم و یا سر سینه مشخص نگردد.

7.      آراستگی و آرایش مناسب مو و صورت، خوشبو کردن بدن، استفاده از جوراب سالم و تمیز باید رعایت گردد.

8.      همراه داشتن ابزار آلات مورد نیاز در قالب یک کیف سرویس مناسب باید رعایت گردد و ترجیحا ابزار آلات خود را از مصرف کننده تقاضا نکنید.

9.      در مکالمات خود با مشتری سعی کنید واضح و شمرده و قابل فهم صحبت نمایید و ترجیحا از به کار بردن عبارات فنی جلوگیری به عمل آورید.

10.  در انجام تعمیرات دقت نمایید تا مشکل به گونه ای رفع گردد که جلوی مراجعات مکرر بعدی گرفته شود.

11.  سعی نمایید در انجام عمل تعمیر ضمن داشتن حضور ذهن کافی از آموزشهایی که به شما ارائه شده و برنامه نصب شده تعمیرات بر روی موبایل خود حداکثر استفاده را به کار ببرید.

12.  به گونه ای در مواجهه با محصول خراب و رفع عیب آن برخورد نمایید که مصرف کننده به شما و سرویسی که در قبال او انجام می دهید اطمینان حاصل نماید.

13.  دقت نمایید اگر به موردی برخورد کردید که در جهت رفع آن نیاز به مشاوره با شرکت می باشد، مراتب را ضمن اطلاع به مصرف کننده، طی یک گزارش مکتوب با ذکر جزئیات به واحد خدمات پس از فروش ارسال نمایید تا مشاوره فنی لازم ارائه گردد.

14.  فاکتور سرویس باید در محل مصرف کننده تکمیل و به امضاء ایشان برسد.

15.  بعد از انجام تعمیرات مورد نیاز فاکتور سرویس مربوط به شرکت امرسان، با ذکر مشخصات از قبیل شماره سریال،نام مصرف کننده،تاریخ نصب،کد عیوب،شرح اقدامات صورت گرفته وتعویض قطعات انجام شده، تکمیل پس از مهر و امضاء،یک برگ آن به مصرف کننده تحویل و برگ دوم در بایگانی مرکز نمایندگی نگهداری وبرگه اصلی(سفید) به محل خدمات پس از فروش ارسال می گردد.

16.  در صورت تعویض قطعات حتما قطعه داغی تعویض شده همراه با اصل فاکتور به انبار خدمات تحویل تا رسید داغی ارسالی انجام و فاکتور جهت ثبت در برنامه نرم افزاری آماده گردد.

17.  درج کد عیب در فاکتورهای سرویس توسط نمایندگان مجاز الزامی می باشد.(کد عیوب در اختیار همه نمایندگان مجاز قرار گرفته است.)

18.  تعمیر قطعات مانند پانل الکترونیکی ، کمپرسور، سیم پیچ فن سوخته و … در مدت گارانتی ممنوع می باشد و در صورت انجام مسئو لیت آن بر عهده سرویسکار می باشد.

19.  چنانچه بر روی محصول مشتری تعمیرات صورت گیرد و مجددا محصول احتیاج به تعمیر پیدا کند که موجب نارضایتی مشتری گردد واز سوی بازرسان خدمات مشتریان علت نارضایتی تشخیص نادرست عیب از طرف نماینده گزارش شود،نماینده و سرویس مجاز موظف به جوابگویی می باشد و بایستی هزینه های وارده را تقبل نماید.

20.  کلیه فاکتورهای تعمیری ارسالی، از سوی واحد ارتباط با مشتری تماس حاصل شده و مواردی چون رضایت از تعمیر صورت گرفته،اخذ مبالغ دریافتی و صحت عملیات درج شده در فاکتور استخراج و گزارشات لازم در اختیار واحد خدمات پس از فروش قرار می گیرد.

21.  صدور فاکتورسرویس شرکت امرسان جهت تعمیر محصولات شرکتهای دیگر ممنوع می باشد.(موارد بالعکس هم صدق میکند.)

22.  اجرت اقدامات صورت گرفته مندرج در فاکتور های سرویس پس از تایید کارشناسان فنی خدمات مشتریان  از طریق ثبت در برنامه نرم افزاری سازمانی بر اساس نرخنامه تدوین شده محاسبه و به حساب بستانکاری نمایندگان منظور می گردد.

23.  برگشت قطعات داغی مصرف شده نیز پس از تایید توسط انبار خدمات پس از فروش وتایید کارشناسان فنی خدمات مشتریان عینا با توجه به مبلغ خریداری شده از شرکت محاسبه و به حساب بستانکاری نمایندگان مجاز منظور می گردد.

 

24.  نمایندگان خدمات می توانند در پورتال وب فاکتور ارسالی خود را پیگیری و مشاهده نمایند بابت اقداماتی که انجام داده اند چه مبلغی به عنوان اجرت به حساب بستانکاری آنها از سوی شرکت منظور شده است.