پاکدشت - شهرک صنعتی عباس آباد
شرکت صنایع امرسان

انتخاب آقای دکتر سطلان حسین فتاحی به عنوان کارآفرین نمونه بخش صنعت در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان تهران

در این مراسم سلطان دکتر حسین فتاحی رئیس هیئت مدیره و بنیان گذار شرکت امرسان به عنوان برترین کارآفرین حوزه صنعت، با اشاره به نقش کارآفرینان در توسعه کشورها، اظهار کرد: در فرآیند توسعه یافتگی کشورهای توسعه یافته، نقش محوری نیروی انسانی مشهود است و همواره کارآفرینان در رأس نیروی انسانی قرار دارند و به عبارتی کارآفرینان پرچمدار توسعه، پیشرفت و اشتغال هر کشوری هستند.
وی با بیان اینکه شرایط کارآفرینی نسبت به قبل بسیار بهتر شده است، گفت: من در سال شصت در شرایط بسیاری سخت‌تری شروع به کار کردم. در آن زمان نه نقدینگی و سیستم بانکی بود و نه سیستم‌های اینترنتی وجود داشتند و ما ابتدا با تولید یک مدل محصول شروع کردیم و حالا محصولات متنوعی را تولید می‌کنیم.
کارآفرین برتر استان تهران افزود: باید از دل سختی‌ها فرصت‌ها را شکار کنیم و مدام دست به نوآوری و خلاقیت بزنیم؛ چون همه سازمان‌ها با نوآوری و خلاقیت زنده هستند.

35183bab-937e-43fc-922e-79547674fe7d

دکتر فتاحی با بیان اینکه آماده رقابت در بازارهای جهانی هستیم، عنوان کرد: ما در حال حاضر تنها تولید کننده یخچال فریزر با گرید A سه مثبت و تنها شرکتی هستیم که وسایل هوشمند آشپزخانه را تولید می‌کنیم. ما هیچ محدودیتی برای صادرات به دفاتر منطقه‌ای نداریم و در حال حاضر نیز دفاترمان در بسیاری از کشورهای منطقه فعال هستند و در سال‌های اخیر دو کارخانه در کشورهای عراق و تاجیکستان نیز تأسیس کرده‌ایم.
در ادامه رحیم سرهنگی، مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان و بهره‌وری نیروی کار وزارت کار، درباره شیوه تعیین برگزیدگان سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان تهران، اظهار کرد: شرکت‌ها در سه مرحله داوری شدند و برگزیدگان حاضر در این جلسه، بهترین‌ها در حوزه خودشان در استان تهران هستند.
درنهایت انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در پایان جلسه ضمن تشکر تلاش‌ها و ابتکارات کارآفرینان برتر، اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی استانداری این است که از همه ظرفیت‌هایش برای حمایت از کارآفرینان و تسهیل شرایط تولید استفاده کند.
وی با اشاره به موانع و مشکلات بر سر راه کشور، گفت: ما در ایران مشکلات متعددی داریم که یکی از آن‌ها با سابقه‌ای به اندازه انقلاب ما بحث تحریم و فشارهای اقتصادی و سیاسی است؛ البته ما در شرایط داخلی نیز با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و به همین جهت هم رهبری در بیانیه گام دوم اشاره مفصلی به بحث اقتصاد داشتند .
وی در پایان با تشکر مجدد از کارآفرینان کشور، گفت: برای ما همه کسانی که در زمینه توسعه و تولید در کشور تلاش می کنند کارآفرین برتر هستند و شما نماینده آن‌ها هستید که با وجود تمام سختی‌ها، بالنده و با انرژی ظاهر شده‌اید.
در پایان این مراسم لوح یادبود و جوایزی به کارآفرینان برتر اهداء شد.