پاکدشت - شهرک صنعتی عباس آباد
شرکت صنایع امرسان

ارتباط تصویری امرسان و شش مجموعه تولیدی با رهبر انقلاب

به مناسبت هفته‌ی کارگر و پیگیری تحقق شعار سال (جهش تولید) هفت مجموعه‌ی تولیدی فعال در نقاط مختلف کشور، از جمله گروه صنعتی امرسان، با مقام معظم رهبری ارتباط تصویری برقرار کردند. در این ارتباط، مدیران و تعدادی از کارگران نمونه‌ی واحدهای تولیدی از وضعیت تولید، دستاوردها، مسائل و مشکلات این واحدها گزارشه‌ایی بیان و همچنین راهکارها و پیشنهادهایی برای حل این مسائل و تحقق شعار سال مطرح کردند.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانات خود ضمن تبریک هفته‌ی کارگر و تاکید بر اهمیت همکاری دو جانبه بین کارگر و سرمایه‌گذار -که اصطلاحا کارفرما گفته می‌شود- در ماه‌های پیش رو، فرصت را برای جهش در بخش تولید مغتنم دانستند و از دستگاه‌های مختلف خواستند تا به وظیفه‌ی خود در مسیر جهش تولید عمل کنند.

ایشان اقتصاد کشور را به یک بدن و صنایع تولیدی را عنوان سیستم دفاعی و بخش امنیتی اقتصاد کشور تشبیه کردند و افزودند، تولید خوب و مناسب می‌تواند ویروس‌های مهاجم، مانند تحریم و مسئله بهای نفت را به خوبی خنثی کند.

سلطان‌حسین فتاحی، بنیانگذار و مدیرعامل گروه صنعتی امرسان، ضمن تبریک هفته‌ی کارگر، در صحبت‌هایی، وضعیت فعلی صنعت لوازم خانگی و گزارشی از فعالیت‌های گروه صنعتی امرسان را شرح داد. به گفته‎‌ی فتاحی، صنعت لوازم خانگی، یکی از صنایعی بود که در سال گذشته که به نام “سال رونق تولید” نام گذاری شده‌بود، توانست به تمامی اهداف تعیین شده از سوی وزارت محترم صنعت، معدن وتجارت دست یابد. در سال گذشته و همراه با ابلاغیه‌ی ممنوعیت واردات محصولات خارجی، دغدغه‌ی اصلی تولیدکنندگان، تامین قطعات جهت تولید و پاسخ به نیاز بازار بود که خوشبختانه با تکیه بر قطعات ساخت داخل، این مهم محقق شد.

بنیانگذار گروه صنعتی امرسان ضمن ارائه‌ی گزارشی از روند فعالیت این مجموعه گفت، گروه صنعتی امرسان در حال حاضر و پس از 35 سال فعالیت، با ظرفیت سالیانه سیصد و پنجاه هزار محصول مشغول به فعالیت است. عمده‌ی تولیدات این مجموعه شامل یخچال، فریزر، یخچال فریزر، ساید‌بای‌ساید، ماشین‌لباسشویی، اجاق‌گاز و انواع جاروبرقی می‌شود. تعداد شاغلین در گروه صنعتی امرسان، در پایان سال 1398 به طور مستقیم 820 نفر بوده و قرار است در طی گسترش فعالیت‌ها در سال 1399 به 1150 نفر برسد. تمامی محصولات امرسان استانداردهای مصرف بهینه‌ی انرژی را کسب کرده و کم‌ترین میزان مصرف برق را دارند. به طور خاص، یخچال‌های امرسان در بین بهترین انواع یخچال‌های دنیا از نظر میزان مصرف انرژی هستند.

طراحی محصولات امرسان همگی توسط جوانان تحصیل‌کرده و نخبگان این مرز و بوم انجام شده و محصولات طراحی شده‌ی امرسان، نه تنها در داخل کشور، که مورد توجه مصرف کنندگان خارجی نیز قرار گرفته است، به طوری که هم‌اکنون محصولات امرسان به بیش از 15 کشور دنیا از جمله ایتالیا، صادر می‌شود. علاوه بر صادرات، در سال گذشته، اولین کارخانه‌ی تولیدی امرسان در شهر بغداد و توسط سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت روزانه 500 دستگاه لوازم خانگی افتتاح شد. هم‌چنین طی یک تفاهم نامه‌ی هم‌کاری، قرارداد تولید روزانه 300 عدد لباسشویی دوقلو در کشور تاجیکستان منعقد شد. همچنین در هفته‌ی دولت در سال 1398، اولین خط تولید یخچال‌فریزرهای مجهز به اینترنت اشیا (IOT) با حضور دکتر رحمانی، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد.

گروه صنعتی امرسان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی برخود لازم می‌داند تا تمامی استانداردهای زیست محیطی را رعایت کند. در همین راستا، طی توافقنامه‌ای که با سازمان ملل متحد انجام شد، امرسان متعهد شد تا کلیه‌ی آلاینده‌های زیست محیطی را از فرآیند تولیدی لوازم خانگی خود حذف کند.

 

سلطان حسین فتاحی افزود، کارکنان، بزرگ‌ترین سرمایه‌ی ما در امرسان هستند؛ از این رو برنامه‌های جامعی برای ارتقا و رشد کارکنان در نظر گرفته شده‌است.

همچنین به جهت پاسداشت زحمات کارکنان، به صورت مدوام امکاناتی نظیر بن نقدی ارزاق، احداث فروشگاه تعاونی مصرف در داخل شرکت، اهدای بن تهیه‌ی لوازم التحریر به فرزندان کارکنان، در نظر گرفتن سفرهای زیارتی و سیاحتی جهت نشاط و شادابی در اختیار کارکنان گرامی قرار می‌گیرد.

فتاحی درباره‌ی اهداف گروه صنعتی امرسان در سال جهش تولید گفت:

یکی از اهداف اصلی امرسان در سال 1399، افزایش ظرفیت تولید به میزان 25 درصد و افزایش صادرات به میزان 50 درصد است. همچنین راه‌اندازی خط تولید کولرگازی با همکاری یکی از معتبرترین شرکت‌های تولیدی در جهان از دیگر اهداف تعیین شده‌ی گروه صنعتی امرسان است.

مدیرعامل امرسان افزود، مجموعه‌ی امرسان این توان را در خود می‌بیند تا جهش تولیدی را عملی کند، اما برای جهش تنها عوامل داخلی موثر نیست و لازم است تا تمامی ارکان جامعه به خدمت تولید درآیند و دولت، چابک‌سازی فرآیندها را در دستورکار خود قرار دهد و بستر دولت الکترونیک را تقویت کند.

همچنین لازم است تا تقاضا در بازار داخلی تحریک شود و تقاضای از دست‌رفته‌ی بازار به دلیل تحریم‌های ظالمانه و ویروس همه‌گیر کرونا، با پرداخت وام‌های کم‌بهره به مصرف‌کنندگان، به بازار برگردد. همچنین لازم است تا بانک‌ها سرمایه‌های خود را به سمت تولید گسیل کنند؛ مثال ساده‌ای از اهمیت این قضیه، سال گذشته بود که تولیدکنندگان داخلی به دلیل کمبود نقدینگی، در تامین مواد اولیه به مشکل برخوردند و این مشکل تا به امروز پابرجا مانده‌است. امید است تا درسال جهش تولید، بانک‌ها بیشتر در شرکت‌های تولیدی پربازده سرمایه‌گذاری کنند و رونق را به صنایع و اقتصاد بازگردانند.

سلطان حسین فتاحی ادامه داد، “من به عنوان عضوی ازخانواده‌ی بزرگ لوازم خانگی و به نمایندگی از این صنعت، این قول را می‌دهم که صنعت لوازم خانگی، توان تامین نیاز داخل و کسب سهم مناسبی از بازارهای منطقه را دارد و در سال 1399 که توسط حضرتعالی به عنوان سال جهش تولید نام‌گذاری شده، گام بزرگی را در راستای تحقق این مهم برمی‌داریم.